O mnie

Moje zdjęcie
Kobieta wciąż zadziwiona otaczającym ją światem. Z wykształcenia archeolog, z wyboru Wolny Człowiek i Kustosz we własnym Muzeum. Z urodzenia Wrocławianka, z wyboru mieszkanka małej wsi. Na pytania miejskich kolegów: "co ty robisz do licha na tej wsi"??? odpowiada: "żyję!!!". Zawsze niepokorna i pozostanie taką do śmierci. Wyznaje w życiu maksymę: "Ludzie posłuszni żyją, aby spełniać oczekiwania innych. Nieposłuszni realizują swoje marzenia". Kobieta owa ma wciąż wiele pomysłów, które uparcie realizuje na powyższej zasadzie. Posiadaczka 2 psów i 1 Chłopa. Chce się dzielić z ludźmi swoim kawałkiem życia prowadząc Gospodarstwo Agroturystyczne, Muzeum Dwór Feillów oraz Hodowlę Psów Rasy Golden Retriever.

niedziela, 8 maja 2011

Kiedy choruje pies...

... majowe niebo staje się szare, słońce przygasa, wiosenne kwiaty tracą swoje barwy, małe radości dni powszednich wcale nie cieszą.
Trzymajcie kciuki za naszą Triss, jest bardzo chora.
Mimo poważnego wieku, intuicja wciąż podpowiada mi, że to jeszcze nie pora, aby odchodzić.
A może po prostu nie mogę się z tym pogodzić?

Triss... żaden pies nie uśmiecha się tak jak Ty...
Triss... jesteś nam jeszcze potrzebna...


28 komentarzy:

 1. Riannon - trzymajcie się! Nasz Najstarszy też już nie wygląda kwitnąco i co rano wychodząc dać czworonogom śniadanie, trochę się lękam, że znajdę go w niekoniecznie najlepszym stanie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przytulam Was! Będzie dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten uśmiechnięty pies ze zdjęć na pewno nigdzie się nie wybiera! A jeśli kiedyś przyjdzie czas na rozstanie, to poczujesz ten moment. Myślę, że Twoja intuicja nie oszukuje.
  Pozdrowienia dodające sił!

  OdpowiedzUsuń
 4. Riannon, przecież Ty zrobisz wszystko, żeby ją uratować i trzymam mocno za to kciuki, pozdrawiam Was serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. My też trzymamy kciuki, całą rodziną wraz z psami i kotami (choć one chyba akurat nie mają kciuków...) Bądź dobrej myśli, mimo wszystko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trisiątko nigdzie się nie przeprowadza- ma po prostu słabe dni..
  Wyjdzie z tego, to silna baba tak jak Fiona.
  Goldasy są z Tuskulakami!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mocno trzymam kciuki !! To wcale nie jest ten moment na odejście!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, nie! Nie wygląda, jakby miała zamiar Was opuścić! Całkiem rześka z niej babka i tak trzymać!!! Będzie dobrze...
  Ściskam czule.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem, co powiedzieć, może tylko to, że z całych sił trzymam kciuki za wyzdrowienie Triss i aż mnie w gardle dławi...to piękny pies i wierzę, że będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chora...a co jej dolega? Trzymam kciuki, żeby się dobrze skończyło i sunia wyzdrowiała. Moje 24 łapy też trzymają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzymamy z całych sił wszystkie kciuki, kocie i psie łapki tez zaciśnięte! Nie dajcie sie chorobie. Triss-walcz maleńka!

  OdpowiedzUsuń
 12. Chwała Bogu, kiedy zwierzęta odchodzą przed swoimi ludźmi!!! To sprawiedliwe.
  Trzymamy kciuki

  OdpowiedzUsuń
 13. Rozumiem i współczuję, niech zdrowieje, niech nie cierpi

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękujemy, że jesteście z nami.
  Co jej dolega? Chyba starość, która przyszła niespodziewanie i niezwykle gwałtownie. Z dnia na dzień, brykająca i rozrabiająca suczka, zaległa i prawie przestała chodzić oraz jeść. Symptomy, takie jak skurcze i drżenia ciała, kazały udać się nam natychmiast do weterynarza, aby wykluczyć bezpośrednie zagrożenie życia, któremu można by zapobiec (np skręt żołądka). Niestety, nie stwierdził on NIC. Niestety, gdyż nie wiemy, co się tak naprawdę dzieje. Leki spowodowały dodatkowe otępienie, choć od wczoraj suczka podnosi głowę i jak widzicie na zdjęciach (fotki z z dziś)- nawet się uśmiecha.
  Przez dwa dni mieliśmy nadzieję, że to może coś banalnego, np gazy (i na to dostała leki) ale teraz już powoli oswajam się z tym, że może od nas odejść, że to ogólne załamanie organizmu, ponieważ jej stan nie poprawia się.
  Tak nadpobudliwe suczki, które są wiecznie w ruchu i wszędzie ich pełno, gasną nagle, jakby ktoś wyrwał wtyczkę z kontaktu.
  Mam wciąż nadzieję, że ktoś przypadkiem wcisnął jej przycisk "pauza".

  OdpowiedzUsuń
 15. Triss, dziewczyno, co to za wygłupy? :(

  Riannon ściskam mocno i trzymam kciuki za tę pannę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie wiem co pisać.Jesteśmy z Wami.Trzymamy kciuki. Może jeszcze innego weterynarza odwiedźcie.
  Triss trzymaj się!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem z Wami, ona wyzdrowieje i bedzie dobrze. Ukochala was, nie podda sie tak latwo i w to trzeba wierzyc.
  Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 18. Trzymajcie się. Trzymamy kciuki za Triss.

  OdpowiedzUsuń
 19. Obiecuję, że przy najbliższej okazji wypiję jakieś jasne niepasteryzowane za zdrówko Triss.

  OdpowiedzUsuń
 20. witaj Riannon po długiej absencji z mojej strony :)
  ślę dobrą energię w Jej stronę i mam nadzieje, że wydobrzeje. ale wiesz, że Wszechświat rządzi się swoimi prawami. i nie zatrzymuj Jej siłą swojej woli- to może przysporzyć więcej cierpień dla was...
  wiem co mówię- kilka tygodni temu, podczas mojego pobytu w PL u rodziców w ciągu jednego tygodnia odeszły 3 psy! nie chcę o tym pisać...powiem jedynie, że odchodziły z godnością i świadomością i ze spokojem. dziwne to wszystko było- bo zawsze w nocy śnił mi się jeden i żegnał się ze mną a na drugi dzień umierał...smutny to był czas.

  dużo dobrego dla Was!pa

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobra energia działa, kciuki , a może i piwko za zdrowie Triss na razie pomagają. Nie jest gorzej, ociupinkę jakby lepiej. Sama zaczęła podchodzić do miski, a to bardzo ważne. Jak pies chce jeść, ma wolę walki. Nadal jest słabiutka (obniżona temperatura ciała) i nie ma ochoty ruszać się, aby trochę pospacerować. Niedołężna już zapewne zostanie, póki jednak nie cierpi, je i sama załatwia potrzeby fizjologiczne, póty będziemy o nią walczyć.

  byazi- doskonale rozumiem, o co Ci chodzi. Czuję jednak, że to jeszcze nie jej czas. Maj to nie pora na umieranie. Jeśli zobaczę w jej oczach cierpienie i to, że się poddała, jestem w stanie pomóc jej odejść godnie z tego świata.

  OdpowiedzUsuń
 22. W podeszłym wieku u psów zdarzają się zapaści, z których mogą wyjść, ale czasami kończą w ten sposób życie. Zdarzają się problemy sercowe, wylewy krwi do mózgu (zaburzenie ruchu, drgawki mogą o tym świadczyć). Może przetrzyma, skoro już 3 dni walczy.
  Dla starego psa najgorsze są miesiące letnie. Trzeba zapewnić cień, warto też zadbać o wentylator.
  Ile lat ma Twoja goldenka?

  OdpowiedzUsuń
 23. Artur- Triss ma 12 lat. Średnia życia goldenów, to 10 lat. Jej matka również w wieku 12 lat dostała załamania, ale u niej postępowało to bardziej stopniowo. Żyła jeszcze półtora roku. Owszem, była niedołężna, ale samodzielna. U matki Triss załamanie przyszło wraz z jakąś infekcją układu moczowo-płciowego, który udało się zwalczyć. Suczka nie wróciła do dawnej aktywności, ale przez półtora roku w miarę komfortowo sobie żyła.
  Spodziewamy się (mamy nadzieję), że również z Triss tak się skończy, cokolwiek jest tego przyczyną. Przyczyny oczywiste zostały wykluczone przez badania weterynaryjne.

  OdpowiedzUsuń
 24. Niech sie Triss trzyma dzielnie i nie poddaje tak łatwo.
  Serdeczności
  Anula z Chaty

  OdpowiedzUsuń
 25. Trzymam kciuki. 12 lat to dużo, ale jeszcze nie czas. Głaski dla Triss.

  OdpowiedzUsuń