O mnie

Moje zdjęcie
Kobieta wciąż zadziwiona otaczającym ją światem. Z wykształcenia archeolog, z wyboru Wolny Człowiek i Kustosz we własnym Muzeum. Z urodzenia Wrocławianka, z wyboru mieszkanka małej wsi. Na pytania miejskich kolegów: "co ty robisz do licha na tej wsi"??? odpowiada: "żyję!!!". Zawsze niepokorna i pozostanie taką do śmierci. Wyznaje w życiu maksymę: "Ludzie posłuszni żyją, aby spełniać oczekiwania innych. Nieposłuszni realizują swoje marzenia". Kobieta owa ma wciąż wiele pomysłów, które uparcie realizuje na powyższej zasadzie. Posiadaczka 2 psów i 1 Chłopa. Chce się dzielić z ludźmi swoim kawałkiem życia prowadząc Gospodarstwo Agroturystyczne, Muzeum Dwór Feillów oraz Hodowlę Psów Rasy Golden Retriever.

piątek, 12 października 2012

Zapoluj na mnie!!!

Jutro (czyli w sobotę 13.10.2012)  wybieram się na ostatnią z cyklu wędrówek związanych z projektem  "Via Regia, poznać Europę od historii do przyszłości". Zaczynamy o 9.30 w saksońskim miasteczku Kamenz (Kamjenc), czy jak kto woli, po prostu Kamieniec.

Na stronie internetowej miasta:


...widoczny jest podgląd na kamieniecki rynek:



I w związku z tym pomyślałam sobie, że może ktoś zechce wziąć udział w zabawie w polowanie na Riannon :-) Może komuś uda się wypatrzeć naszą grupę i zrobi zrzut ekranu, na którym będziemy widoczni?

Trudność polega na tym, że obraz z kamery jest odświeżany co kilka minut i tym samym nie jest płynny. Sam się na monitorze nie odświeży, trzeba ręcznie nad tym panować.
W związku z tym może tak być, że przemkniemy akurat pomiędzy odświeżeniem. Może się zatem zdarzyć, że nic z tego nie wyjdzie, ale...

1. Przypatrzyłam się szczegółom i będę się starała tak ustawić, abyśmy byli widoczni.
2. Zazwyczaj w miasteczkach, zanim wyruszymy na wędrówkę, mamy kilka minut czasu wolnego, to podejdę w jakiś centralny punkt i pomacham Wam kijami do nordic walking :-)
3. Mam nadzieję, że moje dziwne zachowanie na Rynku nie spowoduje, że przygodę z Via Regia zakończę w saksońskim pierdlu lub psychiatryku :-) W każdym razie, jeśli nawet, to może warto to zobaczyć? :-)

Nikogo oczywiście nie namawiam, aby spędził sobotni poranek na gapieniu się w monitor, ale jeśli ktoś przypadkiem uchwyci mnie lub grupę w kadrze, to proszę przesłać zrzut ekranu na mój adres e-mail (widoczny w profilu). Po Kamenz będziemy chodzić pomiędzy 9.30 a 11.00 przed południem. Obiecuję jakąś fajną nagrodę za najlepsze ujęcie.

A teraz chciałabym Was zaprosić do bardziej konkretnej i pewnej zabawy. Na zaprzyjaźnionym blogu racjonalne-oszczędzanie, ruszył właśnie ciekawy konkurs, związany oczywiście z... oszczędzaniem :-) Zwycięzca będzie mógł sobie wybrać nagrodę- ciekawą książkę. Serdecznie zapraszam!

11 komentarzy:

 1. Bzzzik - pomyłka była :)
  To się samo odświeża, czy trzeba ręcznie? Tak z ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ręcznie. Mnie się wydaje, że tak co 4-5 minut pojawia się nowy obraz.

   Usuń
 2. No tak, dlaczego taki tytuł i taki post mnie nie dziwi:) Ty szalona, pozytywnie zakręcona Kobieto droga!!! Jeśli tylko zdołam wrócić z mojej wyprawy kijkowej po plaży zasiądę przy komputerze i z uśmiechniętą japą zapoluję, a co tam:)
  Przyjemnej wyprawy:) a wszystkim udanego polowania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi hi... gdyby się udało, miałabym fajną pamiątkę :-) Chłopa oczywiście też posadzę, ale jednak do tego, żeby się udało, trzeba trochę szczęścia :-)

   Usuń
 3. Niestety nie zdążyłam, żałujęe bardzo:) Jednak mam nadzieję, że ktoś zapolował i Cię zobaczył na Rynku.
  Czekam na doniesienia z wyprawy, przeczytam z wielkim zinteresowaniem, bo pewnie znów coś ciekawego odkryłaś, wypatrzyłaś, Ty detektywie rzeczy pięknych i wartościowych:)
  Buziaki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zawsze wróciłam ubogacona o przeżycia wewnętrzne :-) Uporządkuję zdjęcia i myśli, ogarnę to, co najważniejsze, czyli życie i za kilka dni pojawi się relacja :-)

   Usuń
 4. U Ciebie nie ma czasu na nudę, i tak trzymaj.
  Też jestem ciekawa czy udało się komuś ustrzelić Ciebie, no i czekam na nowy wpis.
  A jeszcze mam takie małe pytanie, tylko proszę się nie śmiać :)
  W poprzednim poście, pisałaś, o remontowanych domach przysłupowych. Ja te domy poznałam dopiero podczas wspaniałego pobytu u Was. Napisz, który według Ciebie jest niewłaściwie odnawiany, w którym co zepsuto ... bo dla mnie laika to remont to remont i gdzieś tam ginie to co w tych domach najważniejsze.I co powinno zostać. Mam nadzieję, że nie poplątałam za mocno o co mi chodzi :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, dla laika to niemożliwe, aby ocenić sposób renowacji. Mnie się podoba bardziej lub mniej, ale to gusta, a one nie zawsze mają wspólny mianownik z właściwym podejściem do remontu.
   Pozdrówka:)

   Usuń
  2. No właśnie, może się okazać, że w remoncie, który mi się podoba, zepsuto ile się da.
   Też pozdrawiam

   Usuń
  3. Aż tak szczegółowo to nie da się powiedzieć o czymś, na co rzuciło się tylko okiem. Najmniej udane rekonstrukcje to te, gdzie zamurowuje się najważniejsze detale, czyli słupy lub po usunięciu zniszczonych elementów drewnianych, nie odtwarza się ich, lecz zastępuje materiałem współczesnym. Oczywiście, jeśli nie znamy motywów takiego postępowania ze starym budynkiem, nie możemy krytykować, lecz co najwyżej, w naszej ocenie kierować się intuicją.
   Jeśli zatem budynek Ci się podoba, to można mieć nadzieję, że z pozoru wykonano pracę, jak należy.

   Usuń